PECB Kybernetická forenzika

Co je kybernetická forenzika?

Computer Forensics, známá také jako kybernetická forenzika, se zabývá analýzou informací v počítačových systémech s cílem nalézt digitální důkazy, které lze použít pro občanské účely nebo ve většině případů k prokázání a právnímu usvědčení počítačové kriminality, ale také odhalit příčinu incidentu.

Účelem kybernetické forenzní analýzy je poskytnout forenzní postupy, právní procesy a etické zásady k zajištění spolehlivých a podrobných digitálních důkazů, které lze použít pro potřeby soudní síně. Cílem kybernetické forenzní analýzy je zaručit dobře strukturované vyšetřování a sledování procesů za účelem vyřešení incidentů a poruch v organizaci.

Proč je pro vás kybernetická forenzika důležitá?

Po kybernetickém útoku nebo incidentu se použije forenzní proces, jehož cílem je shromáždit a analyzovat data a zjistit, co se stalo, jak se to stalo a proč se to stalo. Kybernetická forenzní analýza může být použita jako nástroj k prozkoumání zadních vrátek, která by měla být opravena. Kybernetické forenzní vyšetřování je zdatný mechanismus, který organizacím umožňuje racionalizovat jejich čas a obrovské finanční dopady. Mezinárodně uznávaný odborník na kybernetickou forenzní analýzu bude schopen poskytnout podrobné vyšetřování počítačových systémů a pomoci orgánům činným v trestním řízení.

Přínosy kybernetické forenziky

  • Porozumět roli kybernetické forenziky ve světě podnikání
  • Podporovat organizaci při prevenci výskytu incidentů
  • Osvojit si základní forenzní dovednosti, které lze použít v různých situacích
  • Zdokonalit své forenzní techniky a nástroje pro identifikaci a reakci na počítačovou kriminalitu
  • Stanete se mezinárodně uznávaným profesionálem v oblasti digitální forenziky

Jak začít se vzděláváním kybernetické forenziky?

Chystáte se absolvovat jeden z nejžádanějších vzdělávacích kurzů v oblasti bezpečnosti IT? Komplexní vzdělávací kurz PECB Computer Forensics vám poskytne vynikající dovednosti, které vám pomohou zvýšit vaši profesní kariéru. Naši školitelé jsou zde proto, aby se ujistili, že dosáhnete cíle stát se certifikovaným odborníkem PECB na kybernetickou forenzní analýzu.

Vyberte úroveň kurzu